1. « Wróć do   Strona główna
  2. O Firmie

BSL Sp. z o.o. to zespół świetnych fachowców, na których pomoc mogą liczyć nasi klienci.

Jesteśmy bezpośrednim importerem i dystrybutorem części zamiennych do pojazdów użytkowych. Od 1994 roku zaopatrujemy rynek w części do samochodów ciężarowych, autobusów oraz maszyn rolniczych, leśnych, drogowych i budowlanych.
 
Rozpoczynając działalność jako jeden z pionierów w branży postawilismy na jakość i fachowość wiążąc się z dostawcami pierwszomontażowymi.
Konsekwentnie realizując politykę jakości postrzegani jesteśmy na rynku jako specjaliści w segmencie części mechanicznych. Części do napraw silników, turbosprężarki, części do skrzyń biegów to asortyment w którym jesteśmy liderem.
 
Nieustannie dbamy o powiększanie naszej oferty o produkty nowych dostawców . W 2009 roku nawiązaliśmy współpracę z firmą MAHLE oraz wprowadziliśmy do naszej oferty turbosprężarki produkowane przez koncern CUMMINS.

Rok 2014 był dla naszej firmy bardzo ważny, ponieważ w tym roku staliśmy się częścią międzynarodowej grupy motoryzacyjnej Turbos Hoet Group. Turbos Hoet Group to organizacja działająca w trzech obszarach: TH Trucks, TH Parts i TH Lease (pojazdy ciężarowe, części, leasing).

Turbos Hoet Group jest międzynarodową organizacją, której obrót wynosi 406  mln euro rocznie, a zatrudnienie to 820 osób. TH Group zrzesza 15 firm z następujących krajów: Belgia, Holandia, Francja, Rosja, Białoruś, Rumunia, Bułgaria. W Polsce reprezentowana jest przez  firmę BSL.


W 2015 roku zostaliśmy dystrybutrem sprzegieł firmy Eaton. Eaton jest światowym liderem wśród dostawców sprzęgieł średniej i wysokiej obciążalności do pojazdów użytkowych. Sprzęgła Eaton są znane z ich
niezawodności, trwałości oraz wysokiej sprawności.

W tym samym roku, dzięki wsparciu i doświadczeniu grupy Turbos Hoet, poszerzyliśmy swoją ofertę o turbosprężarki regenerowane do wszystkich typów silników.


Jesteśmy dystrybutorem turbosprężarek KKK, SCHWITZER, HOLSET, GARRETT. Dostarczamy turbiny do całej gamy pojazdów: osobowych, dostawczych, ciężarowych, maszyn rolniczych/budowlanych  i  silników stacjonarnych. 
 
Będac członkiem Stowarzyszenia Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych aktywnie uczestniczymy w tworzeniu rynku motoryzacyjnego. Stawiamy na profesjonalizm i fachowość.  Naszym odbiorcom  gwarantujemy dostępność wysokiej jakości części zamiennych, dostarczając je w najdalsze zakątki naszego kraju maksymalnie do 24 h. Oferujemy  system zamówień on-line,  systematyczne szkolenia  dla naszych partnerów. Zapewniamy fachową obsługę i doradztwo techniczne. Realizujemy zamówienia z całej Polski i z zagranicy, a dystrybucja towaru odbywa się transportem własnym jak i przez sprawdzone firmy kurierskie.